Wynalazki a pieniądze

Żeby w dzisiejszych czasach stworzyć jakiś rewolucyjny wynalazek, trzeba się bardzo postarać. Jesteśmy już na tak zaawansowanym poziomie technologicznym, że jest to naprawdę trudne. Mało tego, trzeba do tego sporych funduszy.

Wiele przełomowych dla ludzkości wynalazków powstało w małych pracowniach, przy wykorzystaniu niewielkich środków finansowych. Dawniej najważniejszy był pomysł, przebłysk geniuszu, a nie fortuna wydana na badania, chociaż, oczywiście, w niektórych przypadkach i to było konieczne do zrealizowania swoich założeń. Współcześnie, jeśli chce się stworzyć jakieś prawdziwie innowacyjne rozwiązanie, to trzeba zatrudnić cały zespół ekspertów i dać im odpowiednie środki finansowe.

Innowacyjność we współczesnej gospodarce to słowo klucz, szczególnie dla państw rozwiniętych. Polskie władze zdają się jednak tego nie rozumieć, ponieważ środki, które wydaje się u nas na badania naukowe, są bardzo niskie. Nie powinniśmy się więc dziwić, że tak mało patentów rejestrują nasi badacze.

http://www.viavac.com/pl/component/content/article/23-frontpage/1-welcome.html producent rozpuszczalników