Wszyscy kupujemy

Robienie zakupów to jedna z najbardziej podstawowych czynności, jaka towarzyszy nam codziennie. Wielu z nas każdego dnia wydaje pieniądze na produkty różnego rodzaju.

Sporą część z nich stanowią wyroby spożywcze, a więc najbardziej potrzebne do tego, aby normalnie funkcjonować. Kupujemy także środki czystości, odzież i wiele innych drobnych lub większych rzeczy, które mogą, ale nie muszą się nam przydać.

Wszyscy jesteśmy konsumentami i to niepodważalny fakt. Czy idą za tym jakieś inne konsekwencje? Przede wszystkim taka, że aby efektywnie występować na rynku w roli kupującego potrzebujemy środków finansowych na takie zakupy.

Zarówno gotówki, jak i pieniądza elektronicznego, który robi furorę od lat. Polacy znajdują się w czołówkach światowych rankingów dotyczących ilości płatności elektronicznych, zarówno tych obarczonych koniecznością użycia kodu PIN, jak i transakcji zbliżeniowych.

Takie udogodnienia sprawiają, że kupowanie staje się jeszcze łatwiejsze. Ma to swoje pozytywne i negatywne strony, jak w każdej dziedzinie życia.