Rewolucja telefonów komórkowych

Wynalazek XX wieku a dokładnie 1973 roku – pierwszy telefon komórkowy opracowany przez Motorolę model Dyna TAC – Dynamic Adaptive Total Area Coverage), jego ulepszona wersja weszła na rynek dziesięć lat później, a koszt takiego telefonu to cztery tysiące dolarów.

Telefon umożliwiał tylko połączenia głosowe a bateria wystarczała na pół godziny rozmowy.

Według badań EITO posiadaczy telefonów komórkowych jest około czterech miliardów.

Dziś telefony są w zasięgu ręki każdego dzięki umowom z operatorami koszt telefonu komórkowego ,,rozłożony” jest w czasie jej trwania, ale nawet te z górnej półki nie są tak drogie jak pierwszy telefon komórkowy.

Komórki mini komputery dużo mniejsze od prototypów, co chwilę zmieniające swój design i zastosowanie.

Dziś telefon to nie tylko połączenia głosowe to multi urządzenie – smartfon, które zastępuje komputer wraz ze wszystkimi niezbędnymi aplikacjami, aparat fotograficzny, latarkę, kalkulator, słownik i wiele innych.

Dzięki konkurencji producentów mamy ogromny wybór wśród smartfonów od tych podstawowych po wspomniane wyżej multi urządzenia.

zdrowie.cywilizacja.com.pl Warszawa