Pokaż, jak wyglądasz, a już wiem na ile cię stać

Pierwszym zasadniczym elementem przed wyjściem na zakupy na pchlim targu jest zwrócenie uwagi na to, jak się wygląda. Wyobraźmy sobie sytuacje, w której to wystrojona kobieta w eleganckim futrze lub mężczyzna w pięknie skrojonym garniturze przemieszcza się wśród tych wszystkich rozłożonych staroci.

Pierwsze skojarzenie, jest jednoznaczne – oto klient, który ma pieniądze. Oczywiście dla sprzedawcy jest to informacją do wykorzystania, na którą czekał.

Każdy z handlowców będzie teraz zabiegał o takiego klienta, jednocześnie podnosząc cenę. Bogato wyglądający klient może zapomnieć o możliwości targowania.

Znana i powszechnie stosowana niegdyś teoria, „jak masz pieniądze to cię stać” funkcjonuje tutaj do dziś. Pierwsze, co powinno się zrobić, to uważnie przemyśleć garderobę.

Nie muszą to być obskurne ubrania, bowiem może to być odebrane w zupełnie inny sposób. Dlatego należy ubrać się zupełnie przeciętnie, jeansy i sweter albo t-shirt w zupełności wystarczą, aby wtopić się w tłum.

Pozwoli to na dokonanie zakupu w przyzwoitej cenie i przede wszystkim swobodne poruszanie się po targu.

www.mkswronki.pl