Okna na dach

Kiedyś poddasze domu było wykorzystywane tylko jako tak zwany strych. Było to pomieszczenie, w którym przechowywano zbyteczne przedmioty. Obecnie panuje moda na użytkowe poddasza, a okna dachowe są doskonałym rozwiązaniem by oświetlić ciemne poddasza. Można tam urządzać pokoje, a często także całe mieszkania. Wystarczy zainwestować w okna dachowe aby wpuścić światło słoneczne do pomieszczeń ulokowanych na poddaszach. To dzięki nim codziennie będziemy witać promienie wschodzącego i zachodzącego słońca. Ważny jest jednak ich odpowiedni dobór. W artykule znajdziesz kilka praktycznych porad, które pomogą w wyborze idealnych okien na Twoje poddasze. Jakie okna najlepiej wybrac na użytkowe poddasze? Pamiętaj, że oprócz wyboru odpowiedniego towaru musisz zadbać o odpowiednie rozmieszczenie okien na powierzchni dachu. Inaczej ryzykujesz, że efekty prac będą nieestetyczne i niepraktyczne. Dlatego nie obejdzie się bez użycia suwmiarki i wymierzenia odległości pomiędzy kolejnymi okiennicami. Dużym plusem jest fakt, że dzięki technologii obecnie okna dachowe zwane inaczej połaciowymi nie będą potrzebowały dodatkowych elementów konstrukcyjnych aby zostać umieszczone w wybranym miejscu. To duże ułatwienie! W dodatku bez problemu wmontujesz je w każdy rodzaj dachu. Nie ma znaczenia czy Twój dom ma dach skośny lub płaski.

Do każdego rodzaju można wybrać idealnie pasujące okna dachowe. Wystarczy poradzić się eksperta przy ich zakupie.

  • Ważne są wymiary, zarówno szerokość jak także wysokość odgrywa ważną role w prawidłowym doborze okna. Najważniejsze by powierzchnia samej szyby stanowiła minimum 10% całej powierzchni okna, ponieważ taki rozmiar umożliwia zagwarantowanie wystarczającej ilości naturalnego światła słonecznego docierającej do pomieszczeń usytuowanych na poddaszu mieszkania. Szerokość okiennicy powinna mieć zachowany stosunek wielkości do podłogi w wariancie 1: 5 lub 1:8. Natomiast zalecana wysokość jest zależna od spadku dachu. Im większy on jest tym wyższe powinny być okna. Ponieważ parametry te wpływają na ilość światła wpuszczanego do pomieszczenia.
  • Zwracaj również uwagę na współczynnik przepuszczania ciepła przez szyby! Ponieważ to od niego będzie uzależnione jego zatrzymywanie w pomieszczeniu zimą, a także wysokość temperatury utrzymywana na poddaszu w czasie lata.
  • Przy zakupie okien istotną kwestią jest także ich obudowa. Na rynku dostępne są plastikowe i drewniane ramy. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety. Pierwszy charakteryzuje się niższą ceną oraz dużą szansą na przepuszczanie wilgoci do pomieszczenia, drugi natomiast wymaga zabiegów konserwacyjnych i jest droższy.

.

http://www.schodykrecone.pl/ www.kolegiatatum.pl Drukujemy naklejki przeźroczyste https://booklet.pl/oferta/naklejki-przezroczyste dedykowane na szklane powierzchnie