Okna do łazienki

Okna do łazienki W czasie budowy domu lub podczas remontu przychodzi chwila, w której zaczynamy rozważać kwestię okien łazienkowych. Jest to dość specyficzne pomieszczenie. Z jednej strony chcemy mieć w nim dość jasno i nie odcinać się od naturalnego światła, ale z drugiej nie mamy ochoty pokazywać się codziennie sąsiadom pod prysznicem lub korzystając z toalety. Małe czy duże? Wąskie czy szerokie? Klasyczne szyby czy te z efektem lustra weneckiego? Przezroczyste czy nie? Rama drewniana czy plastikowa? To dylematy przed którymi przyszło stanąć każdej osobie urządzającej łazienkę od podstaw. W artykule znajdziesz opis wad i zalet powyżej wspomnianych rozwiązań. Może pomogą Ci dokonać trudnego wyboru.

Małe vs. duże, a może wąskie lub szerokie okna łazienkowe Małe okno nie będzie gwarantowało dużego dopływu naturalnego światła do pomieszczenia. Jego wadą będzie brak możliwości przebywania w jasnym pomieszczeniu, jesienią lub zimą może nieustannie panować półmrok. Zaletą natomiast, jest znacznie mniejszy koszt okna i nie narażanie siebie oraz członków rodziny na ciekawskie spojrzenia sąsiadów. Podobna sytuacja pojawia się w przypadku wąskich okiennic. Duże okna to pełen dopływ światła słonecznego, które latem może ogrzewać pomieszczenie.

Jednakże ich uszczelnienie i zamontowanie będzie wymagało znacznie więcej pracy niż w przypadku małych okien. Wzrasta także cena zakupu, dochodzą tutaj koszty rolet. Będą one niezbędne by móc zachować intymność w łazience. Szerokie okno zajmujące większą część powierzchni ściany będzie wymagało również częstszego mycia. Problem z rodzajem szyby Najczęściej stosowane są klasyczne przezroczyste szyby, które zakrywa się roletami lub żaluzjami. Ich wada to możliwość podglądania nas przez ciekawskich sąsiadów.

Jednakże istnieje na rynku alternatywa w postaci efektu lustra weneckiego. Dzięki niemu nikt z zewnątrz nie jest w stanie zobaczyć, co dzieje się w środku pomieszczenia. Natomiast my widzimy wszystko. Trzeba pamiętać, że tego typu rozwiązanie oznacza znacznie większe koszty niż zakup klasycznego okna. Można również zdecydować się na tańsze produkty np. nieprzezroczyste szyby wykonane z mlecznego szkła lub założyć na okna matowe folie okienne.

Kłopotliwa rama Drewno czy plastik? Jeden i drugi materiał będzie się dobrze prezentował, wszystko jest uzależnione od dwóch czynników. Po pierwsze od Twojego gustu i stylu pomieszczenia, a po drugie od wielkości budżetu przeznaczonego na okna łazienkowe. Wadą plastikowych ram jest ich elektrostatyczność odpowiadająca za pojawienie się kurzu. Są bardzo szczelne i choć zapobiegają przyciągają mogą sprzyjać powstawaniu wilgoci. W przypadku drewnianych trzeba przygotować się na ich konserwacje i znacznie wyższy koszt.

.

lampy kryształowe Na stronie - Docieplanie budynków Warszawa