Kiermasze i jarmarki

Handluje się na co dzień, ale czasami również od święta. Rozmaite okazje, takie jak urodziny miasta, zbliżające się święta czy rocznice lokacji bywają pretekstem do organizowania jarmarków i kiermaszów.

Trwają one zazwyczaj przynajmniej kilka dni i można w tym czasie nabyć mnóstwo nietypowych wyrobów. Są wśród nich doskonałe wędliny, ekologiczne przetwory owocowo-warzywne, regionalne alkohole czy rzemieślnicze słodycze.

Nie brakuje także przypraw oraz różnorodnego rękodzieła i biżuterii. Imprezy tego typu mamy w całej Polsce.

W Gdańsku i we Wrocławiu cyklicznie odbywają się Jarmarki św. Dominika, w Poznaniu mamy Jarmark Świętojański, w Krakowie tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Wymieniać można dłużej. Generalnie porównując te wydarzenia do siebie możemy odnotować szereg podobieństw, nierzadko pojawiają się tam ci sami wystawcy, dla których podobne przedsięwzięcia są doskonałą okazją do sprzedażowych żniw.

Każda taka impreza wpisuje się w krajobraz miasta, kreując jego pozytywny wizerunek i wprowadzając życie do ścisłego centrum.