Kalendarz dla menadżera

Stanowisko kierownicze zobowiązuje. Większa odpowiedzialność, ważniejsze decyzje i zwiększona presja są charakterystyczne dla stanowiska menadżera. Jeśli potrafisz pokierować zespołem ludzi i poprowadzić ich wprost do sukcesu to świetnie.

Brawa dla Ciebie również wtedy, gdy dobrze radzisz sobie podczas negocjacji i rozmów z kluczowymi klientami. Z pewnością jednak jest coś, co może jeszcze trochę poprawić Twoją efektywność. Mowa o tradycyjnym, książkowym organizerze.

Jak taki dodatek może Ci pomóc? Przede wszystkim wizerunkowo. Telefonu i tablety mają się dobrze i coraz częściej goszczą w sytuacjach oficjalnych. Wiele jednak zależy od przebiegu i tematu rozmowy.

Jeśli omawiając z ważnym klientem kluczową kwestię nagle wyciągniesz telefon i zaczniesz coś tam wstukiwać na klawiaturze, rozmówca może pomyśleć, że ignorujesz – nawet jeśli faktycznie notujesz szczegóły zlecenia. Z oprawionym w skórę notatnikiem taka wizerunkowa wpadka z pewnością Ci nie grozi. Wręcz przeciwnie, podkreślisz powagę sytuacji.