Jak wybrać najlepsze okna – porady

Najlepsze okna potrafią spełnić aż trzy funkcje w każdym domu! Po pierwsze jest to ochrona przez zimnem. W mroźniejsze dni mają za zadanie izolować pomieszczenia od zimnych mas powietrza, co pozytywnie wpływa na oszczędność rachunków za prąd lub niższą cenę opału. Z drugiej strony – są niebanalną dekoracją. Ich wygląd wpływa na odbiór całego budynku. Dobrze dobrane okna nie tylko współgrają z przeróżnymi zasłonami wewnątrz, ale są przy tym funkcjonalne. Dodatkowo – parapety mogą być powierzchnią do różnych dodatków wnętrz, np.

kwiatów. Okna wpuszczają do domu światło, przez co wnętrza wydają się większe, bardziej przestrzenne i jaśniejsze. Ostatnia sprawa to bezpieczeństwo. Współcześnie istnieją systemy antywłamaniowe montowane na powierzchni okien, które zabezpieczają domowników przed niechcianymi gośćmi, a konkretniej – złodziejami. Skoro wiemy już jak ważne są okna w każdym mieszkaniu i domu, zastanówmy się jak je poprawnie wybierać. W końcu jest kilka modeli, a każdy dedykowany jest innym rozwiązaniom.

Dziś skupimy się na największych dylematach kupujących. Oto niektóe z nich:

  • Najczęstszym pytaniem, które pojawia się już na samym początku rozważań jest materiał z jakiego wykonane są okna. Rynek oferuje trzy główne rozwiązania: PCV, aluminium oraz drewno. Okna PCV to nic innego jak okna plastikowe. Najczęściej używane i najbardziej popularne ze względu na swoją cenę. Bowiem są najtańsze w porównaniu do swoich konkurentów.

    Z kolei okna drewniane i aluminiowe są o około 40% droższe od okien PCV. Trzeba jednak zaznaczyć, że różnica wyboru najczęściej skłania się ku wrażeniom estetycznym. Wszystkie wymienione rodzaje okien są profesjonalne i spełniają swoje funkcje podobnie. Jedynie aluminium traktowane jest jako nieco trwalszy materiał, a okna drewniane za najmniej trwałe (jeśli zdecydujemy się na drzewo sosnowe);

  • Istotna dziś kwestia to również kształt okien. Dziś w odróżnieniu od starszych czasów, klient ma bardzo dużą swobodę wyboru. Oczywiście najczęściej zamawiane są okna prostokątne, niemniej jednak zdarzają się realizacje okrągłe, półokrągłe, trójkątne i inne.

    Każda bardziej skomplikowana produkcja jest droższa i wymaga bardziej profesjonalnego montażu. Nie mniej jednak różnorodne kształty wprowadzają dodatkowe wrażenia wizualne;

  • Okna różnią się także pomiędzy sobą sposobem otwierania. Te wybiera się w kontekście dedykowanego pomieszczenia. Mogą to być okna: otwierane, nieotwierane, uchylne, odchylne, rowierane, przesuwne, a nawet obrotowe. Najczęściej klienci decydują się na okna uchylne, które jak sama nazwa wskazuje – się odchyla do tyłu i przychyla ku przodu. Okna rozchylne z kolei działają w podobny sposób, tyle, że rozchylają się na boki – lewo i prawo;
  • Ostatnim najczęściej zadawanym pytaniem klientów jest dobór firmy dostawczej i montażowej.

    Najlepiej jest, gdy dwie czynności są realizowane przez jedną ekipę. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych błędów i nieporozumień, ale także często na obniżki cen. Najlepsze firmy z oknami znajdziemy w internecie, a o ich jakości można przekonać się dzięki ogólnodostępnym komentarzom pozostałych korzystających z usług.

.

http://witek.pl/ cienkopisy www.klo.sosnowiec.pl