Dancehall – młodzieżowa forma tańca współczesnego

Jednym z wielu rodzajów tańca, który szczególnie umiłowali sobie młodzi ludzie jest dancehall. To bardzo żywiołowa forma tańca, pełna szybkich, energicznych, ale także dość seksownych ruchów bioder oraz tułowia.

Jej jamajskie pochodzenie świadczy o charakterystycznym brzmieniu oraz śpiewie, w rytm, których nogi same rwą się do tańca. Tutaj również znajdziemy połączenie wielu znanych styli, a zatem dancehall jest w pewnym sensie indywidualnym podejściem do tańca.

Tym bardziej, że stanowi znakomitą formą zabawy, można stworzyć na bazie podstawowego stylu własną imponującą choreografię. Znane nam teledyski mogą stać się doskonałym źródłem nowych układów, czy pojedynczych kroków, które możemy wykorzystać na parkiecie podczas prywatnych tanecznych wieczorów z przyjaciółmi.

Warto podkreślić, że dancehall zaczyna wypierać rytmy hiphopu, czy braekadance, stając się współcześnie najbardziej wiodącą formą tańca wśród współczesnego młodego pokolenia.

HIP HOP STREETWARE kolędy karaoke