Czy po szkole muzycznej zostaje się muzykiem klasycznym?

Kiedy decydujemy się na to, że idziemy do szkoły muzycznej nigdy nie wiemy tak naprawdę, jaka jest nasza przyszłość. Jest tak choćby dlatego, ze często decyzję o zapisaniu do takiej szkoły podejmują za nas nasi rodzice, którzy albo po prostu chcą, aby dziecko umiało grać na instrumencie, albo dostrzegli w nas wielki muzyczny talent. Zaczynamy edukację muzyczną i często trwa ona do momentu, aż skończymy studia na akademii, a później jest przed nami kariera instrumentalisty. Czasem jednak rozmyślamy się w trakcie, jeszcze nawet zanim pójdziemy do muzycznej szkoły średniej.

Ale umiejętności jednak pozostają. Umiemy grać i znamy podstawy kompozycji. Często zdarza się, że nie zapominamy o muzyce, ale idziemy w trochę mniej formalnym kierunku. Bardzo wielu absolwentów szkół muzycznych robi muzykę do teatru, albo zakłada alternatywne zespoły.

Nikt przecież nie powiedział, że rocka nie może grać ktoś, kto ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, ale później zamienił je na gitarę.

moja ulijanko