Czy każdy może być muzykiem?

Niejeden z nas zadaje sobie to pytanie w szkole podstawowej, bo wtedy jest czas na wybór rogi życiowej jeśli chodzi o muzykę. Co się z tym wiąże? Przede wszystkim decyzja o tym czy pójść do szkoły muzycznej, bowiem tam ma miejsce kształcenie przyszłych instrumentalistów. To długie godziny lekcji, ćwiczeń gry, konkursów i egzaminów. Szkoła muzyczna jest o tyle wymagająca, że oprócz grania na instrumencie trzeba się także przecież uczyć innych przedmiotów, bowiem są one niezbędne w codziennym życiu. A więc jest to podwójna liczba zajęć i tylko wybrani mają na to siłę i cierpliwość.

Ale oczywiście warto jest wybrać taką drogę, bowiem wiąże się ona później z karierą. Dzięki ćwiczeniom i systematycznej grze można zostać naprawdę dobrym muzykiem. A kiedy do tego ma się dobrych, umiejących zainspirować nauczycieli to jesteśmy na wygranej pozycji. To ważne, aby się przykładać, grać i wierzyć w siebie. Wówczas osiągniemy sukces.

Nie można się poddawać, nawet gdy na początku średnio nam idzie.

studia fotograficzne dom.ogladajonline.com.pl