Czy każde dziecko może iść do szkoły muzycznej?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna. Teoretycznie tak. Nie ma jakichś odgórnych zakazów, że trzeba się na przykład urodzić w rodzinie muzyków, żeby iść do szkoły muzycznej. Nie trzeba się też urodzić w dużym mieście, ani w danym roku. Jednakże, żeby iść do szkoły muzycznej, trzeba mieć talent i wykazywać zainteresowanie grą na instrumentach, a to już nie charakteryzuje wszystkich. Zanim poślemy dziecko do szkoły muzycznej musimy je zapisać na jakieś pierwsze lekcje gry na instrumencie.

Zazwyczaj jest w naszym mieście ktoś, kto może je uczyć, albo sami możemy, jeśli posiadamy takie umiejętności. Później jest egzamin do szkoły muzycznej, gdzie odpowiednie osoby sprawdzą, czy dziecko rzeczywiście się nadaje. Później już czeka je naprawdę ciężka praca. Ćwiczenia, próby, szlifowanie umiejętności. Dlatego warto z dzieckiem porozmawiać zanim się zdecydujemy. Nie chodzi o to, żeby je straszyć, ale uświadomić, jak wymagająca praca je czeka.

logopedia studia HIP HOP STREETWARE