Czy duży może więcej, przekątna smartfona

Wśród wielkiej konkurencji na rynku smartfonów i telefonów komórkowych należy się skupić na najważniejszych funkcjach i specyfikacji, jaka nas interesuje. Poza procesorem, aplikacjami pojawia się pytanie duży czy mały wyświetlacz. Czy duży oznacza mniejszą wyrazistość czy też gorsze kolory? Nie, technologia urządzeń mobilnych jest tak zaawansowana, że większy wyświetlacz to przede wszystkim wygoda i komfort korzystania z wielu aplikacji np. do oglądania filmów czy słuchania muzyki jak również programów graficznych.

Przekątna telefonu to tylko jeden z elementów wielkości smartfona istotną rolę odgrywa jeszcze jego grubość oraz waga. Ponieważ urządzenie mobilne nosi miano smart musi być cienki i lekki. Te trzy czynniki działają na jego korzyść. Ma być wygodny, lekki, co będzie dawać komfort podczas użytkowania.

Konkurencja jest olbrzymia producenci, prześcigają się w oferowaniu coraz większych telefonów i bardzo małej wadze dzięki odpowiednim materiałom, które sprawiają, że lekkość nie wpłynie na brak trwałości czy odporności.

http://www.cdv.pl/oligofrenopedagogika-warszawa.html